10 tipů, jak být nejpopulárnějším politikem

Andrej Babiš se znovu stal nejpopulárnějším politikem, vyplývá z prosincového průzkumu agentury STEM. Přinášíme po jeho vzoru tipy, jak se mu v popularitě vyrovnat.

1. Korupce je to co jede: Všude opakujte, že všichni kradou, a že to chcete zastavit.
2. Dobrý marketing je základ: Najměte si profesionální marketéry a herce, který vám udělají velké divadlo za velké peníze. Hodí se také novináři.
3. Naslouchejte lidem: Objíždějte města, kde naslouchejte lidem. Ukazujte se jim jako novodobí spasitelé. Opakujte, že nejste „zlí politici“ ale misionáři, co jdou zachránit českou politiku.
4. Získejte mediální vliv: Kupte si média, dosaďte si do nich šéfredaktory, kteří budou o vás vytvářet pozitivní obraz.
5. Vytvořte užitečná spojenectví: Vyhrožujte podnikatelům, kteří vlastní bulvární média. Domluvte se, že o vás budou vytvářet pozitivní PR s tím, že jim dáte pokoj.
6. Populismus je potřeba: Věnujte se tématům, které lidi zajímají, a vsázejte na populismus. Uprchlická krize je třeba to, co jede. Klidně otočte svůj názor o 180 stupňů, například v tématu kvót, neexistuje nic staršího než včerejší noviny.
7. Vzbuzujte naději: Po vzoru „přijde Godot a pak bude dobře“ dávejte lidem naději, že schválením určitého zákona, který mimo jiné šikanuje podnikatele a vytváří prostor pro udávání, zmizí zázračně daňové úniky a všichni se budeme mít dobře.
8. Mějte dostatek financí: K financování všech záležitostí se doporučuje mít dostatečné zázemí, nejlépe prostřednictvím vlastní firmy. Firma se taky hodí, protože veškeré investice do politické strany se vám několikanásobně vrátí na dotacích a daňových odpustcích.
9. Utrácejte peníze, zvyšujte platy: Vyrovnání státního rozpočtu nepřichází v úvahu, je nutné si získat přízeň státních úředníků – zvyšujte jim prudce platy.
10. Nic zásadního neměňte: Zvyšování daní či snižování nepřichází v úvahu. Je nejlépe zakonzervovat současný stav. Kdo nic nedělá, nic nezkazí.